facebook

Blog

Monitoring CCTV. Czym się wyróżnia?

Monitoring jest metodą zabezpieczenia stosowaną już od wielu lat. Gdy jednak porównamy stare, analogowe systemy, a nawet możliwości, które oferuje bardziej współczesna telewizja przemysłowa CCTV z najnowszymi propozycjami, zauważymy, że teraz czeka nas kolejna rewolucja.

Inteligentne systemy monitowania

Inteligentne systemy monitorowania oferują znacznie więcej niż rejestrowanie i przesyłanie obrazu z kamer do pracownika ochrony. Stają się funkcjonalnym narzędziem, które nie tylko podnosi bezpieczeństwo obiektu do poziomu wcześniej nieosiągalnego, ale i otwiera firmę na nowe wyzwania. Optymalizacja kosztów, bardziej inteligentne zarządzanie budynkiem, a nawet kampaniami marketingowymi – to wszystko zapewnić może jeden inteligentny system monitoringu, taki jak Konsalnet iCCTV. Sprawdź, jak możesz wykorzystać takie rozwiązania w swojej firmie.

Jeszcze bezpieczniej, czyli inteligentny monitoring w akcji

Podstawową funkcją, jaką pełni telewizja przemysłowa CCTV, jest ta związana z bezpieczeństwem. Obecność kamer oznacza niższe ryzyko włamania czy nieuprawnionego wtargnięcia do stref zabronionych. Jednak dopiero zaawansowane funkcje monitoringu sprawiają że system monitoringu zauważy każde podejrzane zdarzenie.

System iCCTV

System iCCTV to przede wszystkim znacznie wyższa jakość rejestrowanego obrazu – taka, która pozwala na jego rzetelną analizę. Odpowiednio zaprogramowany system zapewni m.in. możliwość rozpoznania twarzy, tablic rejestracyjnych oraz wyraźnie wzmocni poprawność wykrywania zdarzeń nietypowych, np. pojawienia się nieuprawnionych osób w strefie zagrożenia, przemieszczenia się obiektu – choćby samochodu z parkingu czy palety z magazynu. To wszystko w ramach sieci, która integruje się z obecnie istniejącym systemem zabezpieczeń.

Analiza obrazu to potężne narzędzie

Do czego może się przydać analiza obrazu oferowana przez systemy takie jak iCCTV? Przede wszystkim do wzmocnienia zabezpieczeń.

Oto kilka przykładów:

system rozpoznawania twarzy zainstalowany w biurowcu usprawni identyfikację pracowników uprawnionych do przebywania w newralgicznych strefach – pozwoli to wyeliminować fałszywe alarmy, a jednocześnie da dodatkową wiedzę na temat działań pracowników, rozpoznawanie twarzy pozwoli również błyskawicznie wykryć, gdy np. na terenie sklepu wielkopowierzchniowego pojawi się osoba, która wcześniej popełniła przestępstwo – umożliwi to natychmiastowe zintensyfikowanie jej obserwacji, funkcja wykrywania znikającego obiektu jest przydatna podczas kontroli ruchu towarowego w sklepie czy na magazynie – pozwoli wykryć wszelkie nieprawidłowości – np. kradzież, inteligentny wideo obchód umożliwia optymalizację ochronę obiektu – nierzadko taka forma będzie bardziej efektywna niż ochrona fizyczna.
Same zalety!

Ale to dopiero początek możliwości, jakie daje analiza obrazu. Takie rozwiązanie sprawdzi się wówczas, gdy firma chce zoptymalizować koszty zarządzania obiektem, jak i wzmocnić działania marketingowe.

montaż kamer Warszawa * monitoring CCTV * rejestrator obrazu * iCCTV * rozpoznanie twarzy

Czytaj również