facebook

Blog

Monitoring CCTV. Czym się wyróżnia?

monitoring cctvMonitoring jest metodą zabezpieczenia stosowaną już od wielu lat. Gdy jednak porównamy stare, analogowe systemy, a nawet możliwości, które oferuje bardziej współczesna telewizja przemysłowa CCTV z najnowszymi propozycjami, zauważymy, że teraz czeka nas kolejna rewolucja.

Inteligentne systemy monitowania

Inteligentne systemy monitorowania oferują znacznie więcej niż rejestrowanie i przesyłanie obrazu z kamer do pracownika ochrony. Stają się funkcjonalnym narzędziem, które nie tylko podnosi bezpieczeństwo obiektu do poziomu wcześniej nieosiągalnego, ale i otwiera firmę na nowe wyzwania. Optymalizacja kosztów, bardziej inteligentne zarządzanie budynkiem, a nawet kampaniami marketingowymi – to wszystko zapewnić może jeden inteligentny system monitoringu, taki jak Konsalnet iCCTV. Sprawdź, jak możesz wykorzystać takie rozwiązania w swojej firmie.

Jeszcze bezpieczniej, czyli inteligentny monitoring w akcji

Podstawową funkcją, jaką pełni telewizja przemysłowa CCTV, jest ta związana z bezpieczeństwem. Obecność kamer oznacza niższe ryzyko włamania czy nieuprawnionego wtargnięcia do stref zabronionych. Jednak dopiero zaawansowane funkcje monitoringu sprawiają że system monitoringu zauważy każde podejrzane zdarzenie.

System iCCTV

System iCCTV to przede wszystkim znacznie wyższa jakość rejestrowanego obrazu – taka, która pozwala na jego rzetelną analizę. Odpowiednio zaprogramowany system zapewni m.in. możliwość rozpoznania twarzy, tablic rejestracyjnych oraz wyraźnie wzmocni poprawność wykrywania zdarzeń nietypowych, np. pojawienia się nieuprawnionych osób w strefie zagrożenia, przemieszczenia się obiektu – choćby samochodu z parkingu czy palety z magazynu. To wszystko w ramach sieci, która integruje się z obecnie istniejącym systemem zabezpieczeń.

Analiza obrazu to potężne narzędzie

Do czego może się przydać analiza obrazu oferowana przez systemy takie jak iCCTV? Przede wszystkim do wzmocnienia zabezpieczeń.

Oto kilka przykładów:

  • system rozpoznawania twarzy zainstalowany w biurowcu usprawni identyfikację pracowników uprawnionych do przebywania w newralgicznych strefach – pozwoli to wyeliminować fałszywe alarmy, a jednocześnie da dodatkową wiedzę na temat działań pracowników, rozpoznawanie twarzy pozwoli również błyskawicznie wykryć, gdy np. na terenie sklepu wielkopowierzchniowego pojawi się osoba, która wcześniej popełniła przestępstwo – umożliwi to natychmiastowe zintensyfikowanie jej obserwacji
  • funkcja wykrywania znikającego obiektu jest przydatna podczas kontroli ruchu towarowego w sklepie czy na magazynie – pozwoli wykryć wszelkie nieprawidłowości – np. kradzież, inteligentny wideo obchód umożliwia optymalizację ochronę obiektu – nierzadko taka forma będzie bardziej efektywna niż ochrona fizyczna.

Same zalety!

Ale to dopiero początek możliwości, jakie daje analiza obrazu. Takie rozwiązanie sprawdzi się wówczas, gdy firma chce zoptymalizować koszty zarządzania obiektem, jak i wzmocnić działania marketingowe.

montaż kamer Warszawa * monitoring CCTV * rejestrator obrazu * iCCTV * rozpoznanie twarzy

Czytaj również

Domofon czy wideofon?

Domofony są już standardowym wyposażeniem budynków. Dzięki temu, że mamy je w domach możemy usłyszeć i zobaczyć, kto dzwoni do naszych drzwi, co jest wygodne i bezpieczne.

Czy warto zainwestować w monitoring domu?

Nasz dom jest miejscem, w którym chcemy się czuć bezpiecznie. W nim przebywają nasi bliscy oraz znajdują rzeczy wartościowe, które są dla nas ważne. Na rynku możemy dostrzec różne rozwiązania poprawiające nasze bezpieczeństwo, jednym z nich jest monitoring.

Nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa - kontrola dostępu za pomocą karty, breloka lub kodu

Kontrola dostępu systemem opartym na kartach, brelokach czy kodach jest skutecznym sposobem monitorowania i zarządzania dostępem do określonych obszarów lub pomieszczeń.

Jak wybrać odpowiedni napęd do bramy?

Wybór odpowiedniego napędu do bramy to kluczowy krok w zapewnieniu wygody, bezpieczeństwa i efektywnego działania systemu bramowego. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji ...

Domofon dla firm

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo i kontrola dostępu stały się kluczowymi elementami funkcjonowania każdej firmy. Domofony odgrywają w tym zakresie istotną rolę, umożliwiając zarządzanie dostępem do budynków i pomieszczeń. Przy wyborze domofonu dla firmy warto rozważyć różne opcje dostępne na rynku, aby wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do specyfiki działalności.