facebook

Blog

Bramy automatyczne – wygoda i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich

Czy do każdego rodzaju bramy należy dobrać siłownik indywidualnie? Czy siłownik można dobrać do już funkcjonującej bramy?

Automatyczna brama wjazdowa to bezpieczeństwo i komfort w życiu codziennym. Tego typu system lepiej chroni Ciebie i Twoich bliskich, ponieważ przy wjeździe na posesje nie musisz opuszczać pojazdu. Brama automatyczna po zamknięciu staję się również ciężką przeszkodą do sforsowania dla intruza.

Obecnie na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań, dlatego warto skorzystać z fachowego doradztwa, aby dostosować bramę automatyczną do Twoich potrzeb. Bramy wjazdowe na pilota są dostępne w trzech wariantach – przesuwne, skrzydłowe i garażowe. Do każdego rodzaju bramy należy indywidualnie dobrać sprzęt, aby cały mechanizm pracował sprawnie przez długi czas.

Brama automatyczna przesuwna

doskonale sprawdza się szczególnie na małej posesji, ponieważ podczas użytkowania nie zajmuje miejsca na podjeździe. Jedynie należy pamiętać, aby wzdłuż ogrodzenia pozostało wolne miejsce standardowo na wielkość bramy plus ok. 30%, w którym brama swobodnie będzie mogła się przemieszczać podczas otwierania i zamykania. Wariant bramy wjazdowej przesuwnej jest najczęściej wybieranym przez naszych klientów.

Bramy automatyczne skrzydłowe

mogą posiadać jedno lub dwa skrzydła (symetryczne lub asymetryczne). Mechanizm tego typu jest instalowany na słupkach bramowych lub murze. W związku z przenoszeniem sporych obciążeń (ciężar bramy, wiatr) warto dostosować słupki do tego typu instalacji już na etapie wykonania ogrodzenia.

Bramy garażowe

otwierane i zamykane automatycznie to wygoda i bezpieczeństwo dla każdego użytkownika. Dobrze dobrany i wysokiej jakości napęd to inwestycja na lata. Są dwa rodzaje bram garażowych wykorzystywanych na naszym rynku uchylne i segmentowe. Ich system otwierający różni się od siebie. Zatem należy dobrać odpowiedni model napędu do bramy pod kontem m.in. udźwigu siłowników, czy sposobu zasilania.

Pamiętaj! Nie zawsze musisz wymieniać bramy wjazdowej i garażowej na nową, aby zamontować siłownik automatyczny. Umów się z nami na rozeznanie. Po wykonaniu rozeznania doradzimy i wycenimy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór napędu do typu i wagi bramy, dlatego też zawsze zalecamy konsultację z fachowcem.

Czytaj również