facebook

Blog

Na czym polega technologia multiroom?

multiroomWielostrefowe nagłośnienie, czyli zarządzanie dźwiękiem w wielu pomieszczeniach to bardzo wygodne rozwiązanie. Staje się to coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach.

Multiroom jest systemem z jednym punktem centralnym, w którym umieszczony jest kontroler wielostrefowy i wszelkie źródła dźwięku, np. CD, DVD, tunery. Dzięki takiej możliwości użytkownik może rozsyłać sygnał audio i video po kilku pomieszczeniach. Dodatkową opcją jest możliwość integracji urządzeń tak, aby można było sterować je za pomocą jednego urządzenia, np. za pomocą telefonu lub specjalnego pilota.

Multiroom w praktyce

Aby móc korzystać z multiroomu wystarczy do sprzętów audio podłączyć małe urządzenia sterujące, dzięki którym będziemy mogli kontrolować poszczególne funkcje. Można ustawić godzinę, o której, np. włączy się muzyka, w którym pomieszczeniu ma się włączyć sprzęt. Istnieje również możliwość podłączenia sprzętu wideo. Dzięki tej opcji można oglądać kilka filmów z serwera w różnych pokojach jednocześnie, co jest bardzo dużym udogodnieniem.

Obsługa strefowego nagłośnienia i obrazu zapewnia możliwość uruchomienia serwera wideo i muzyki, na którym użytkownik może przechowywać swoje ulubione filmy i muzykę. Jest to bardzo wygodne i pozwala nam zaoszczędzić czas.

Jaką jakość dźwięku zapewnia nam tego typu udogodnienie?

Osiągnięcie efektu kinowego jest jak najbardziej możliwe w tym przypadku. Najistotniejszą kwestią jest odpowiednie rozmieszczenie głośników oraz dopasowanie optymalnego sprzętu.

W tym momencie najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty, aby wszystko było zaprojektowane tak jak powinno. Aby osiągnąć głębie naturalnego brzmienia dźwięków trzeba na pewno zwrócić uwagę na profesjonalny projekt. Dźwięk powinien rozprzestrzeniać się tak, aby oglądający czuł się, jakby akcja filmu działa się obok.

Klienci, którzy mają większe wymagania mogą zdecydować się na ukrycie głośników w suficie i ścianach. Jest to o wiele bardziej wygodne, ze względu na to, że można ukryć wszelkie kable i gniazdka.

A może sala kinowa?

Jeżeli chcesz się zdecydować na salę kinową w swoim domu to musisz skonsultować tą decyzję z osobą, która się tym zajmuje. Przede wszystkim doradzi jak wygłuszyć ściany i podłogę, urządzić sale i podpowie, na który sprzęt się zdecydować.

Klienci, którzy chcą mieć tego typu rozwiązanie w swoim domu powinni wiedzieć, że najważniejsze jest okablowanie systemu i rozplanowanie paneli, gniazdek, głośników. Najlepiej zdecydować się na te prace już podczas budowy lub podczas remontu.

montaż telewizora na ścianie Warszawa * multiroom * efekt kinowy * sala kinowa * głośniki

Czytaj również