facebook

Blog

Czym jest naziemna telewizja cyfrowa DVB-T?

telewizja naziemna dvbtDVB-T jest standardem telewizji cyfrowej DVB, która jest nadawana z nadajników naziemnych. W naszym kraju od paru lat zastępuje w zupełności telewizję analogową, która była do tej pory używana.

Jakie korzyści możemy czerpać z DVB-T?

 1. Dużo lepsza jakość dźwięku i obrazu - ten rodzaj telewizji cyfrowej zapewnia świetną jakość dźwięku i obrazu. Cyfrowy obraz nie zaskoczy nas różnego rodzaju odbiciami i śnieżeniem, dzięki czemu będziemy mieć o wiele lepszy komfort oglądania telewizji.Jeśli chodzi o dźwięk to jest on przesyłany w najwyższej jakości. Jako dodatek możemy odbierać dźwięk Dolby Digital.
   
 2. Większa liczba kanałów - dzięki emisji cyfrowej te nadajniki umożliwiają nam transmitowanie większej liczby programów na jednym kanale. Dla przykładu możemy zamiast jednego tzw. multipleks.
   
 3. Funkcje specjalne - oprócz powyższych udogodnień DVT-B oferuje swoim użytkownikom dodatkowe, atrakcyjne funkcje, tj.:

 

 • PVR- jeśli mamy odpowiedni tuner to mamy opcję nagrywania ulubionych programów telewizyjnych oraz za pauzowania programu podczas nadawania, co jest bardzo przydatne.
 • EPG- dzięki tej funkcji mamy możliwość dostępu do programu telewizyjnego wszystkich dostępnych kanałów.
 • VoD- skrót od „Video na życzenie”. Ta funkcja pozwala nam korzystać z wypożyczalni filmów i programów.
   

Jaki musimy mieć odbiornik, aby móc odbierać DVB-T?

Mamy kilka opcji, aby móc korzystać z tego rodzaju nadajnika:

 • tuner z dekoderem DVB-T
 • telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T
 • antena naziemna
 • karta telewizyjna- zewnętrzna lub wewnętrzna podłączana do komputera z możliwością odbioru DVB-T
   

Na co lepiej się zdecydować- osobny tuner czy telewizor z wbudowanym tunerem?

Tuner tego typu daje nam więcej możliwości niż telewizor z wbudowanym tunerem, np. możemy nagrywać programy, za pauzować nadawany program i odtwarzać zachowane materiały. Tunery nowszej generacji pozwalają nam na słuchanie muzyki w różnych formatach, przeglądanie ulubionych zdjęć, oglądanie filmów i przeglądanie stron internetowych.

Natomiast telewizor z wbudowanym tunerem zapewnia nam komfort korzystania z jednego urządzenia.

Jaką antenę musimy kupić aby móc odbierać telewizję cyfrową DVB-T?

W celu korzystania z tego typu telewizji możemy używać zwykłej anteny telewizyjnej. Najbardziej zalecane są anteny kierunkowe, natomiast najmniej anteny siatkowe, ponieważ mogą spowodować spore ilości zakłóceń.

Podsumowując - naziemna telewizja cyfrowa zapewnia nam duży komfort, wygodę i przyjemność z oglądania telewizji. Dużym udogodnieniem jest to, że mamy możliwość wyboru czy zdecydujemy się na zakup nowego telewizora, dobrego dekodera czy skorzystamy z anteny. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i upodobań.
 

montaż anten Warszawa * karta telewizyjna zewnętrzna * DTV naziemna * naziemna telewizja cyfrowa aktualności * jaka karta telewizyjna do komputera * DVB T jakie programy * cyfrowa karta telewizyjna do komputera * program do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Czytaj również

Ewolucja Telewizji Cyfrowej - od Analogu do Cyfryzacji

Telewizja cyfrowa odgrywa kluczową rolę w naszym życiu codziennym, zapewniając nam dostęp do różnorodnych treści, informacji i rozrywki. Jednakże, droga, którą przebyła od swoich skromnych początków w erze analogowej do współczesnych platform cyfrowych i streamingowych, była długą i fascynującą podróżą.

Jak wykorzystać Multiroom Telewizyjny do stworzenia idealnej Strefy Chillout

W dzisiejszym zabieganym świecie każdy z nas potrzebuje odrobiny relaksu i odstresowania. Dlatego stworzenie w domu strefy chillout, gdzie możemy odpocząć i cieszyć się ulubionymi programami telewizyjnymi w komfortowej atmosferze, staje się coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem.